Pretiosus Inverter Hot Sale Single Phase 600W Pure Sine Wave Off Grid Inverter DC125V to AC220V Inverters Converters





| Key attributes | Details |
|---|---|
| Application | Home, Home Appliance |
| Type | DC/AC Inverters |
| Phase | Single Phase |
| Output Frequency | 50/60 Hz |
| Output Type | Single |
| Efficiency | 88%, 90%, 91%, 0.92, 93% |
| Network | None |
| Output Current | according the load |
| Place of Origin | Zhejiang,China |
| Model Number | PRE-S600W |
| Brand Name | PRETIOSUS |
| Size | 255*108*64mm |
| Application | Home Appliance |
| Warranty | 12 Months |
| Input Voltage | 125V |
| Output Voltage | 220V |
| Rated power | 600W |
| Peak power | 1200W |
| Waveform | Pure Sine Waveform Output |
| OEM&ODM | Yes! Welcome! |
| Cooling way | Air Cooling |
| Payment | T/T |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
Lead time
| Quantity (pieces) | 1 - 100 | 101 - 1,000 | > 1,000 |
| Lead time (days) | 7 | 12 | To be negotiated |













